Publikacje 


Wolność dla zwierząt - prawdziwa historia Animal Liberation Front
Ingrid Newkirk

Wydawnictwo: Vega!POL
Tłumaczenie: Roman Rupowski
Liczba stron: 376

Książka napisana przez Ingrid Newkirk, założycielkę i szefową PETA (największej na świecie organizacji broniącej praw zwierząt). Niezwykła historia amerykańskiego Animal Liberation Front, opowiedziana przez jej założycielkę Valerie. "Wolność dla zwierząt" zabiera nas na pierwszą linię frontu ruchu obrońców zwierząt; wzruszająca i z pewnością kontrowersyjna opowieść o akcjach podziemnej organizacji ALF.
Cena: 27 zł  www.vegapol-alf.prv.pl

Chrześcijaństwo a wegetarianizm

Wydawnictwo: Vega!POL
Tłumaczenie: Roman Rupowski
Liczba stron: 20

Niniejsza publikacja została opracowana przez Chrześcijańskie Towarzystwo Wegetariańskie (Christian Vegetarian Association), międzynarodową grupę chrześcijan, którzy uważają, że wegetariański sposób odżywiania się jest korzystny dla zdrowia, jest ocaleniem dla zwierząt, chroni środowisko naturalne, zawiera wszystkie potrzebne składniki odżywcze, pomaga w rozwiązaniu problemu głodu na świecie. Ponadto uważamy, że gdyby Jezus żył dzisiaj na ziemi, to prawdopodobnie byłby wegetarianem.

Cena: 1 zł  www.ChristianVeg.com

Wegetariańska kuchnia śląska
Roman Rupowski

Wydawnictwo: Vega!POL
Liczba stron: 316

Kilkaset przepisów bezmięsnych na dawne i współczesne potrawy śląskie.

Cena: 24 zł  

Wieczna Treblinka
Charles Patterson

Wydawnictwo: Vega!POL
Tłumaczenie: Roman Rupowski
Liczba stron: 320

Tytuł książki pochodzi z opowiadania pt. "Listy do Pisarza" napisanego przez laureata Nagrody Nobla, Isaaca Bashevisa Singera (1904-91): "Dla zwierząt wszyscy ludzie to naziści, a ich życie to wieczna Treblinka". Książka przedstawia genezę dominacji ludzi uzurpujących sobie prawo do zniewalania innych, opisuje proces zindustrializowanego zabijania ludzi oraz zwierząt i kończy się charakterystyką żydowskich i niemieckich postaci zaangażowanych w obronę zwierząt, na których wpływ miał holokaust.

Cena: 25 zł  www.powerfulbook.com

Szalony Kowboj
Howard F. Lyman i Glen Merzer

Wydawnictwo: Vega!POL
Tłumaczenie: Roman Rupowski
Liczba stron: 248

To książka nr 1 o tematyce wegetariańskiej w USA; napisana przez Howarda Lymana, byłego hodowcę bydła, postać kultową w amerykańskim środowisku wegetariańskim. Książka jest napisana z dużą dozą humoru, opisuje wiele nieznanych faktów, skrzętnie skrywanych

Cena: 23 zł  www.szalonykowboj.com

Holokaust
Milly Schär Manzoli i Max Keller

Wydawnictwo: Vega!POL
Tłumaczenie: Roman Rupowski
Liczba stron: 212

Przerażające fakty o wiwisekcji, codziennie popełniane zbrodnie przez lekarzy, naukowców i psychiatrów w ich laboratoriach muszą ujrzeć światło dzienne i muszą być powstrzymane. Książka jest częścią trwającej walki przeciwko łamaniu praw zwierząt oraz ludzi; jej treść uświadomiła już tysiącom ludzi los milionów zwierząt laboratoryjnych skazanych na okrutną zagładę.

Cena: 21 zł  

Milcząca arka
Juliet Gellatley i Tony Wardle

Wydawnictwo: Vega!POL
Tłumaczenie: Roman Rupowski
Liczba stron: 312

Nie ma drugiej książki, która by tak wyraźnie demaskowała świat produkcji i konsumpcji mięsa. Opisuje wszystkie podstawowe aspekty związane z wegetarianizmem. Wegetariański bestseller 2000 roku! Książka idealna na prezent dla bliskich Ci osób!

Cena: 22 zł  

Wegetarianizm w religiach świata
Sadhusangananda Das

Wydawnictwo: Vega!POL
Tłumaczenie: Roman Rupowski
Liczba stron: 54

Autor opracowania stara się wykazać, że wegetarianizm jest zakorzeniony w każdej z głównych religii światowych jako fundamentalna zasada. Analizuje zalecenia moralne i żywieniowe wyznawców chrześcijaństwa, judaizmu, islamu, buddyzmu i hinduizmu.

Cena: 5 zł  

Viva! Wegetarianizm
Juliet Gellatley

Wydawnictwo: Vega!POL
Tłumaczenie: Roman Rupowski
Liczba stron: 202

Książka ta jest źródłem cennych informacji, zwłaszcza dla młodych wegetarian lub osób chcących zmienić dietę na wegetariańską. Sugeruje sposoby pokojowego postępowania z rodzicami, nauczycielami, kolegami i przeciwnikami, udzielając odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane wegetarianom przez sceptyków.

Cena: 19 zł  

Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!
Roman Rupowski

Wydawnictwo: Vega!POL
Liczba stron: 328

To książka zawierająca nie tylko oryginalne przepisy, ale również cenne porady zdrowotne i dietetyczne, poza tym zalecenia z kręgu szeroko rozumianej profilaktyki oraz wiele praktycznych wskazówek kulinarnych. Publikacja skierowana jest do wegetarian, ludzi zainteresowanych zdrowym stylem życia oraz do osób chorych (zwłaszcza na raka, miażdżycę, cukrzycę, nadciśnienie, otyłość, czy alergie). Przepisy zawarte w książce to potrawy smaczne, zdrowe, niedrogie i łatwe w przyrządzaniu - dania lekkostrawne, niskokaloryczne, bez cholesterolu oraz cukru. To propozycje menu z całego świata, które zdaniem autora mogą urozmaicić naszą tradycję kulinarną i z powodzeniem być zaadoptowane w polskiej kuchni.

Cena: 24 zł  

Food for Life (VIVA!) + Planeta Ziemia na talerzu!
Vegetarian Society

Kaseta video

Dwa filmy w polskiej wersji językowej na 1 kasecie wideo. Pokazują dlaczego dieta wegetariańska jest korzystna dla zdrowia, zawiera wszystkie potrzebne składniki odżywcze, jest ocaleniem dla zwierząt, chroni środowisko naturalne, pomaga w rozwiązaniu problemu głodu na świecie.

 

Cena: 29 zł  

Powyższe ceny zawierają koszty wysyłki.

Książki można zamawiać: mailem, telefonicznie lub pisząc na adres:

Roman Rupowski
ul. Rybacka 4/16, 45-003 OPOLE
tel. (077) 453 68 95
tel. kom. 0 600 074 740
e-mail: namor2@o2.pl


 

do gory